Shqipëri Tragete

Albania Tragete pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Albania Tragete Ticket, oraret trageteve të pasagjerëve dhe informacion për Anijet Albania vela në dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi.

Prenotim bileta Albania Anijet kurrë nuk ka qenë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet Albania tragetet në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion bileta Shqipëria tragetet në dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi online me konfirmim të menjëhershëm.

Udhëtimi nga Shqipëria Tragete është një, mënyrë të shpejtë e lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Rezervoni biletat tuaja Albania tragetet në dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Shqipëria Tragete kalimit informacion dhe oraret për të gjithë sailings për dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informacion të dobishëm turistik rreth destinacionet turistike rrugë dhe qyteti jonë detajuar dhe harta do të ju ndihmojë komplot tuaj Shqipëri Tragete udhëtim traget.

Nëse jeni të udhëtonte për Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi pastaj libër një kalim trageteve me Shqipërinë Anijet dhe të arrijnë në destinacionin tuaj rifreskohen, të qetë dhe të lumtur.

Albania Tragete ofron çmimet fantastike për të dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindisit portet traget.

Krahaso, librin dhe të paguajnë më pak për biletat e trageteve në www.ferryto.com
Custom Kërko
 
shtëpi | Kompanitë e trageteve | rrugët | Ports | oraret | Grupet | transport mallrash | festë | hotel | Q&A   

Shqipëri Tragete
Çmimet e biletave & Reservations


Bileta Book Albania tragete
në dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi në internet paraprakisht të gëzojnë të lirë në dispozicion traget çmimin e biletave.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për të zgjedhur rrugën tuaj Shqipëria Tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim Shqipëria tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj trageteve sigurtë në internet ju lutem, përdorni në kohë reale prenotim trageteve formë e në të majtë.

More About Shqipëri

shqiptarët janë shumë mikpritës. Edhe më shumë se pjesa tjetër e Ballkanit, meshkujt e moshuar të presin që të tregohet respekt për shkak të moshës së tyre. Burrat e familjes duhet të respektohen në mënyrë të veçantë. Shtrëngojnë duart me ta dhe nuk argumentojnë në lidhje me tema të tilla si fesë dhe politikës.

Kultura tradicionale shqiptare nderon rolin dhe personin e ftuar. Në kthim për këtë vend nderi, respekti pritet nga mysafir. Shqiptarët të gëzojnë shëtitje të gjatë në rrugët e qytetit, duke pirë kafe, dhe në mesin e brezave të rinj, duke marrë pjesë në aktivitete të natës si lounging kafe dhe vallëzimi.

Në Shqipëri është e zakonshme që të puth faqet e meshkujve të moshës ose më i ri (në qoftë se ju jeni një njeri), edhe herën e parë ju i përmbushni ato. Kjo është veçanërisht për rajonet e Fierit, Tepelenës, Vlorës dhe Gjirokastrës. Në Veri të Shqipërisë, ju thjesht do të prekë e njëri tjetrit faqet, por jo të puth ato.

Shqipëri

Gratë gjithashtu të bëjë të puth njëri-tjetrin, nganjëherë nga herë të parë ata të takohen, por meshkujt dhe femrat nuk e puthur njëri në faqe, nëse ata janë miq për një kohë të gjatë.

Nëse ju nuk flasin anglisht, por një gjuhë ku "ju" në njëjës dhe "ju" në shumës nuk janë të njëjta (si italisht, greqisht, gjermanisht, etj), të jenë të vetëdijshëm se disa shqiptarë të mos përdorni formularin shumës në e tyre gjuhe. Ndonjëherë, edhe kryeministër është adressed me "ti" (që në njëjës, "tu" në italisht, "Du" në gjermanisht ose "Esi" në greqisht), në qoftë se gazetari është një mik i tij. Megjithatë, kur takuar njerëz për herë të parë, e saj më të mirë në qoftë se ju adresën ato në shumës, edhe pse ata menjëherë pas do të ju pyes për adresë ato në njëjës.

Policët në Shqipëri janë shpesh të sjellshëm. Ata zakonisht nuk ndalet makina të huaj, por në qoftë se ju merrni me qira një makinë, ata mund t'ju ndalojë. Megjithatë, kur ata shohin ju jeni një turist i huaj, ata do të menjëherë të ju tregojnë për të shkuar në (zakonisht me një "ec, ec, rruge te mbare", e cila mund të përkthehet në "të shkojnë në, të ketë një udhëtim të bukur"). Kur kjo ndodh, është shumë i sjellshëm, nëse ju përgjigjet me një "faleminderit" (faleminderit në shqip).

Shqiptarët love vallëzimi, sidomos gjatë dasma. Nëse jeni duke marrë pjesë në një parti, mos kini frikë për të kërcyer! Ndoshta ju nuk e dini vallet tradicionale, por të përpiqet për të mësuar.

Ka shumë gjëra për të bërë në Shqipëri. Vija bregdetare është gjithmonë një vend për të shkuar, me dete e saj të qartë bruz, dhe ishujt e saj shumë të hedhur mbi të, si në Sarandë, qyteti më jugor bregdetar në Shqipëri. Vini re se më shumë se gjysma e bregdetit shtrihen në veri të Vlorës dhe deri në kufirin malazez përmban plazhe me rërë, ndërsa Riviera shqiptare shtrihet në jug të Vlorës është e përbërë nga plazhet shkëmbore.

Përgjatë Rivierës shqiptare, nga Vlora në rreth Qeparo ekzistojnë komplekset kryesisht prej druri vilë, krevat dhe breakfasts, faqet kampe dhe disa vendpushimet plazh si mjediseve të strehimit. Llogara Pass është një kalojë mal ndodhet pranë Parkut Kombëtar të Llogarasë duke ofruar një pamje madhështore të rivierën nga sipër. Aty pranë është gjetur Pass Cesar-së, vendin ku Julius Cesar kaluar në ndjekje të tij të Pompeut.

Plazhi i bukur dhe i qetë në KsamiliDajti Mountain, një pamje e njohur në Tiranë ju lejon të marrë një pamje krejt të gjelbër të kryeqytetit.
Një shëtitje nëpër qytetet e jugut si Butrinti, një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s, është gjithmonë ideale dhe i paharrueshëm. Butrinti është shtëpia e shumë rrënojat e lashta.

Castles janë në shumë qytete të Shqipërisë. Bukuria e tyre kujton askënd nga kohët e lashta të Shqipërisë, dhe botën. Nuk është Kalaja e Petrelës pranë Tiranës, Rozafa Kalaja në Shkodër, kështjellë e banuar e Beratit, dhe Skënderbeu Castle në Krujë, (i quajtur sipas heroit kombëtar dhe tani një muze popullore që mbajnë sendet e tij).

Palasa, pranë Himarës. Palasa është një fshat i bukur në Himarë me plazhe të mëdha dhe me natyrën e mahnitshme. Ky është vendi ku Jul Cezari u vu legjion e tij në ndjekje të Pompeut. Nuk ka vendpushimet turistike, por ju mund të kërkoni për një apartament në caffe lokale. Apartamentet janë zakonisht me dy dhoma dhe një tualet, por zakonisht të pastra, të sigurta dhe të rehatshme.

Në Shqipërinë e Jugut ju mund të shihni ndikimin e turqve dhe grekëve. Në veri të Shqipërisë ju mund të shihni shumë rrënojat e lashta ilire dhe ndikim shumë pak të huaj.

Shqipëri


Në zemër të Mesdheut, në detet Adriatik dhe Jon, Shqipëria është i shpejtë bëhet një nga getaways më interesante të botës. Ende relativisht i paprishur nga globalizimi, turistët do të vini re një përzierje frymëzues të qytetërimeve dhe kulturave - duke e bërë këtë vend evropian me të vërtetë unik.

Nestled në mes të Greqisë, Maqedonisë, Kosovës dhe Malit të Zi, dhe përtej Adriatikut nga Italia, Shqipëria krenohet me det blu dhe bruz, plazhet e bukura, bora arriti kulmin malet, lumenjtë, liqenet dhe pyjet. Si dhe natyrën mahnitëse, shqiptarët vetë janë të njohur për mikpritjen e tyre, dhe turistët janë të mirëpritur me zemra-ngrohjes bujarisë.

Faqja e Nënë Terezës si dhe i madh hero 15th shekullit Skënderbeu, Shqipëria sot ofron jo vetëm plazhi dhe malore pushime, por edhe një jetë të gjallë e qytetit dhe një kulturë të relaksuar në natyrë kafe.

historinë dhe kulturën shqiptare është interesante. Butrinti, një nga mrekullitë arkeologjike në botë - dhe një e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s - në jug të Shqipërisë, jep një paraqitje e shkurtër e qytetërimit mesdhetar të epokës së Bronzit përmes romake, periudha e greke, bizantine, veneciane dhe otomane - të gjitha në majë të një shkëmbi me pamje nga Korfuzi . Kjo nuk është për të humbur!

Kliko këtu të rezervoni një traget për në Shqipëri

Harta e Shqipërisë


Më të mirë në dispozicion Albania tragete biletë GARANCIONIT

Shkarko Guarantee Albania Tragete Ticket Price

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët në dispozicion çmimit tona Albania tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të marrë pagesën nga ju ndonjë gjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për të zgjedhur Anijet Shqipëri ose nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjithë përfshirëse bileta Albania Anijet më të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Të rezervoni biletat trageteve Albania ju lutem Kliko këtu.

 

Kliko këtu për të kontaktuar Shqipëri tragete konsumatorëve ekip kujdesit në ferryto.com

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

në ferryto.com ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë çmimet e biletave Albania tragete, të kontrolluar disponueshmërinë dhe librin Shqipëria tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindizi në më të ulët çmimin tonë dispozicion biletave.

Ferryto.com është pjesë e më të madh të rrjetit të shpërndarjes në internet të biletave të trageteve në botë duke siguruar aftësinë për të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Shqipërinë në mbi rrugët e trageteve në 1,200 gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem Kliko këtu.

 

 
Harta e Faqes

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel