Tragete Shqipëri

Shqipëria Anijet e pasagjerëve dhe Biletat Ferry Car

Tragete Shqipëri Rezervime biletave, oraret traget pasagjerësh dhe informacion për Anijet me vela të Shqipërisë dhe nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindisit.

Shqipëri Tragete prenotim bileta nuk ka qenë kurrë më e lehtë, krahasuar gjitha çmimet tragete Shqipëria në kohë reale dhe librin e lirë në dispozicion Shqipëri Tragete bileta për dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ancona, Bari dhe Brindisi online me konfirmim Instant.

Udhëtimi nga Anijet Shqipërisë është një mënyrë të shpejtë, të lehtë dhe pa stres për të marrë atje dhe kthehet përsëri. Librit tuaj të lirë Shqipëri Tragete bileta për dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ancona, Bari dhe Brindisi në internet dhe të gëzojnë më shumë zgjedhje dhe fleksibilitet.

Me të fundit Tragete Shqipëri kalimit informacion dhe për të gjitha Oraret sailings për dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ankona, Barit e Brindisit, duke përfshirë informacion mbi portet traget dhe informatave të dobishme turistik rreth destinacionet rruga jonë detajuar dhe harta të qytetit do të ju ndihmojë komplot tuaj Anijet traget udhëtim Albania.

Nëse jeni të udhëtonte për në Tivar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindisit pastaj libër një traget kufitar me Anijet Shqipërisë dhe të arrijnë në destinacionin tuaj refreshed, të qetë dhe të lumtur.

Tragete Shqipëria ofron çmimet fantastike për dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ancona, Bari dhe Brindisi traget porte.

Compare, book and pay less for Albania Ferries tickets to and from Bar, Durres and Vlore from Ancona, Bari and Brindisi at www.ferryto.al
Google Kërko Custom
 
Shtëpi Albania Ferries Kompanitë traget About Albania Ferries Rrugët traget Albania Ferries Routes Oraret Albania Ferries Timetables Travel Group Group Travel with Albania Ferries Transport mallrash Albania Ferries Freight and Commercial Vehicle Reservations PushimeAlbania Ferries Holidays Hotele Albania Ferries Hotels FAQ Albania Ferries Customer Service  

Tragete Shqipëri
Çmimet e biletave Rezervime &


Book Albania Tragete bileta
për dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ancona, Bari dhe Brindisi online në paraprakisht për të shijuar e lirë në dispozicion biletë çmimin e trageteve.

Çmimi që ju shikoni është çmimi që ju paguani. Nuk ka ekstra të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne nuk do të paguani asgjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi që ne japin kuotën e ju për rrugën e zgjedhur tuaj Shqipërisë tragete, akomodimi në bord dhe llojin e automjeteve është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim.

Për të marrë një çmim në Shqipëri Tragete biletë dhe rezervoni biletën tuaj traget sigurtë në internet ju lutem, përdorni formularin kohë reale trageteve prenotim në të majtë.

Për informacion mbi një destinacion të caktuar, duke përfshirë traget çmimet e biletave, oraret dhe rezervime të biletave traget traget ju lutem zgjidhni portin e kërkuara nga drop down menu ngjitur

   

Më Rreth Shqipërisë

Shqiptarët janë shumë mikpritës. Edhe më shumë se sa pjesa tjetër e Ballkanit, meshkujt moshuar presin që të tregohet respekt për shkak të moshës së tyre. Burrat e familjes duhet të respektohen në mënyrë të veçantë. Shtrëngojnë duart me ta dhe nuk argumentojnë në lidhje me tema të tilla si feja dhe politika.

Nderon kulturën tradicionale shqiptare dhe roli personi i ftuar. Në këmbim për këtë vend të nderit, respektit pritet nga miku. Shqiptarët gëzojnë shëtitje të gjata në rrugët e qytetit, kafe të pijshëm, dhe në mesin e brezave të rinj, që marrin pjesë në aktivitete të natës si lounging kafene dhe vallëzimi.

Në Shqipëri është e zakonshme të të puth faqet e meshkujve të moshës tuaj apo të rinj (në qoftë se ju jeni një njeri), edhe hera e parë që ju të përmbushur ato. Kjo është veçanërisht për rajonet e Fier, Tepelenë, Vlorë dhe Gjirokastër. Në Veri të Shqipërisë, ju thjesht do të prekë çdo faqet të tjerët, por nuk puth ato.

Albania

Gratë gjithashtu kanë puthur njëri-tjetrin, ndonjëherë që nga koha e parë që ata takohen, por meshkujt dhe femrat nuk puthen në çdo faqe, nëse ata janë miq për një kohë të gjatë.

Nëse ju dont flasin anglisht, por një gjuhë, ku "ju" në njëjës dhe "ju" në shumës nuk janë të njëjta (si italisht, greqisht, gjermanisht, etj), të jenë të vetëdijshëm se disa shqiptarë nuk përdorin formularin e shumës në gjuhën e tyre. Ndonjëherë, edhe kryeministri-ministri adressed me "ti" (në njëjës, ju "Tu" në italisht, "Du" në gjermanisht ose "ESI" në greqisht), nëse gazetari është një mik i tij. Megjithatë, kur takuar njerëz për herë të parë, e saj më të mirë në qoftë se ju adresuar ato në shumës, edhe pse ata do t'ju kërkojë menjëherë pas për të adresuar ato në njëjës.

Policët në Shqipëri janë shpesh të sjellshëm. Ata kurrë nuk ndalet zakonisht makina të huaj, por në qoftë se ju merrni me qira një makinë, ata mund t'ju ndalojë. Megjithatë, kur ata shohin ju jeni një turist i huaj, ata menjëherë do të ju tregojnë për të shkuar në (zakonisht me një "KE, KE, rruge te mbare", e cila mund të përkthehet në "shkoni në, të ketë një udhëtim të bukur"). Kur kjo ndodh, ajo është shumë e sjellshme, nëse ju përgjigjet me një "faleminderit" (thank you në gjuhën shqipe).

Shqiptarët duan vallëzimi, sidomos gjatë dasma. Nëse jeni duke marrë pjesë në një parti, mos kini frikë për të kërcyer! Ndoshta ju nuk e dini valle tradicionale, por të përpiqet për të mësuar.

Ka shumë gjëra për të bërë në Shqipëri. Vija bregdetare është gjithmonë një vend për të shkuar, me dete e saj të qartë bruz, dhe ishujt e saj shumë të hedhur mbi të, si në Sarandë, qytetin jugor bregdetar më në Shqipëri. Vini re se më shumë se gjysma e bregdetit shtrihen në veri të Vlorës dhe deri në kufirin malazez përmban plazhe me rërë, ndërsa Riviera shqiptare që shtrihen në jug të Vlorës është i përbërë nga plazhe shkëmbore.

Përgjatë Rivierës shqiptare, nga Vlora në rreth Qeparo ekzistojnë kryesisht druri komplekset Villa, krevat dhe breakfasts, kampe faqet dhe një vendpushimet plazh disa objekteve si strehim. Llogara Pass është një kalojë mal e vendosur në afërsi të Parkut Kombëtar të Llogarasë duke ofruar një pamje të Riviera madhështor nga lart. Pranë është gjetur Pass Cesar s, vend ku Julius Cesar kaluar në ndjekje të tij të Pompeit.

Plazh të bukur dhe të qetë në KsamiliDajti malit, një shikim popullore në Tiranë ju lejon të marrë një pamje krejt të gjelbër të kryeqytetit.
Një shëtitje nëpër qytetet e jugut si Butrinti, një vend i trashëgimisë botërore UNESCO-s, është gjithmonë ideale dhe i paharrueshëm. Butrinti është shtëpia e shumë rrënojave të lashta.

Kështjella janë në shumë qytete të Shqipërisë. Bukuria e tyre kujton dikush e kohëve të lashta të Shqipërisë, dhe bota. Nuk është Kalaja e Petrelës pranë Tiranës, Kalaja Rozafa në Shkodër, kalaja e banuar e Beratit, dhe Skënderbeu Kalaja në Krujë, (emrin e heroit kombëtar dhe tani një muze popullore mbajnë sendet e tij).

Palasë, pranë Himarës. Palasë është një fshat i bukur në Himarë me plazhe të mëdha dhe natyrës mahnitëse. Ky është vendi ku Jul Cezari pushoi legjion e tij në ndjekje të Pompeit. Nuk ka vendpushimet turistike, por ju mund të kërkoni për një apartament në Caffe lokale. Apartamente zakonisht janë me dy dhoma dhe një tualet, por zakonisht të pastër, të sigurt dhe të rehatshme.

Në Shqipërinë jugore që ju mund të shihni ndikimin e turqve dhe grekëve. Në veri të Shqipërisë ju mund të shihni rrënojat e lashta ilire shumë dhe ndikimin e shumë pak të huaj.

Shqipëri


Në zemër të Mesdheut, në detet Adriatik dhe Jon, Shqipëria është i shpejtë bëhet një nga getaways më interesante në botë. Ende relativisht i paprishur nga globalizimi, turistët do të vërehet një përzierje frymëzues të qytetërimeve dhe kulturave - duke e bërë këtë vend evropian me të vërtetë unik.

Nestled në mes Greqi, Maqedoni, Kosovë, dhe Malin e Zi, dhe përtej Adriatikut nga Italia, Shqipëria krenohet det blu dhe bruz, plazhet e bukura, malet borë strehë, lumenjtë, liqenet dhe pyjet. Si dhe natyrën mahnitëse, vetë shqiptarët janë të njohur për mikpritjen e tyre, dhe janë të mirëpritur turistët me zemra-ngrohjes bujarisë.

Shtëpi të dy Nënë Tereza dhe heroi i madh 15 Century Skënderbeu, Shqipëri sot ofron jo vetëm plazhin dhe pushimet malore, por edhe një jetë të gjallë e qytetit dhe një zbutës kulturën në natyrë kafe.

Historia shqiptare dhe kultura është interesante. Butrinti, një nga mrekullitë arkeologjike në botë - dhe një Botërore të UNESCO-s Trashëgimisë - në jug të Shqipërisë jep një paraqitje e shkurtër e qytetërimit mesdhetar nga Epoka e Bronzit nëpërmjet greke, romake, bizantine, veneciane dhe periudha otomane - të gjitha në majë të një shkëmbi me pamje Korfuzin . Kjo nuk është për të humbur!

Kliko Këtu të rezervoni një traget në Shqipëri

Map of Albania


Best available Albania Ferries ticket price gurantee

Çmimi më e mirë në Shqipëri Tragete Bileta Garanci

Garancia më e mirë Çmimi - Ne gjithmonë ju ofrojmë më të ulët tonë në dispozicion të Shqipërisë çmimin tragete biletë dhe nuk ka shtesa të fshehura apo surpriza të tilla si shpenzimet e karburantit shtuar ose tarifat prenotim dhe ne gjithashtu kemi nuk do të paguani asgjë shtesë për të paguar me një kartë Visa Electron. Çmimi ne japin kuotën tuaj për Tragete zgjedhur Shqipërinë për të ose nga Bar, Durrës dhe Vlorë nga Ancona, Bari dhe Brindisi, akomodimit në bord dhe tipi i automjetit është e gjitha që ju do të paguani, dhe kjo është një premtim!

Në rast nuk ka gjasa që ju të gjeni të njëjtën gjë gjithë përfshirëse Shqipëri Tragete biletë të lirë në broshurën e çdo operator turne tjetër, ne premtojmë se do të bëjmë çmos për të rrahur atë çmim ose ju ofrojmë zgjedhjen e kërkuar një rimbursim. Për librin Tragete Shqipëri bileta ju lutem klikoni ketu.

 

Click Here to contact the Albania Ferries customer care team at ferryto.al

Kujdesit për Klientin, Telesales & Na Kontaktoni

Në ferryto.al ju jeni në gjendje për të marrë të jetojnë Shqipërisë tragete çmimet e biletave, kontrolloni disponueshmërinë dhe libër Shqipërisë tragete makinë dhe bileta trageti pasagjerësh në dhe nga Durrësi, bar dhe Vlorës nga Ancona, Bari dhe Brindisit me çmim më të ulët në dispozicion tonë biletave.

Ferryto.al është pjesë e më të madh në internet në botë rrjetin e biletave të trageteve të shpërndarjes ofron mundësinë të librit mbi 80 operatorë të mëdha evropiane përfshirë trageteve me Anijet Shqipërisë në mbi 1,200 rrugëve traget të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, Franca, Spanja, Irlanda, Holanda, Evropën Lindore, në mesdhetare, baltike dhe Afrikën e Veriut.

Për më shumë informacion, përgjigjet në pyetjet më të shpeshta, ose të na kontaktoni direkt lutem klikoni ketu.

 

 

Projektim dhe Hosting nga Transworld Leisure Limited.. Copyright është rezervuara.

Mundësuar nga The Gateway Travel